دزدگیر اماکن چیست و تجهیزات مربوط به آن کدام است؟

با رشد فناوری های بی سیم و هوشمندسازی، امکان کنترل از راه دور اماکن مورد نظر فراهم شده است. با توجه به در دسترس بودن انواع تلفن های همراه هوشمند، بیشتر افراد تمایل دارند که سیستم های خود را از طریق اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی خود، کنترل، مشاهده و مدیریت نمایند.

دزدگیرهای اماکن دارای سه تجهیز مهم می باشند.

  1. سنسورهای تشخیص حرکت: این سنسورها اصلی ترین بخش دزدگیر محسوب می شوند و پس از نصب در محل های مورد نظر، چشمی تشخیص حرکت یا PIR فعال می گردند و در زمان هایی که افراد متفرقه وارد محل می شوند، ورود آن ها را غیر مجاز شناخته و هشدار مربوطه را به تلفن همراه ارسال می کند و شخص می تواند نوتیفیکیشن هشدار را بر روی گوشی مشاهده نماید. چشمی ها به مشابه نگهبانان حاضر در محل عمل می کنند.
     
  2. دوربین: تجهیز بعدی در دزدگیرهای اماکن، دوربین ها هستند، دوربین ها امنیت محیط را فراهم می آورند. علاوه بر ارسال تصاویر زنده به تلفن همراه، تصاویر را ضبط نموده تا در زمان مناسب بازیابی و مشاهده شوند. برخی از دوربین ها قابلیت برقراری ارتباط صوت دوطرفه با محیط را نیز فراهم می آورند.
     
  3. آژیر فلاشر: آژیر فلاشر جهت نصب در محیط بیرونی طراحی شده است. همزمان با ارسال هشدارهای درون محیطی که با تشخیص ورود افراد متفرقه/غیرمجاز از سوی مرکز کنترل به تلفن همراه، به صدا در می آیند.

دزدگیر اماکن

مطالب مرتبط

همکاری با شهر هوشمند گیلسا
راه های ارتباطی با ما