سیستم ضد سرقت - سیستم ضد سرقت بی سیم خانه ، اماکن ، ویلا ، ساختمان

سیستم های ضد سرقت مستر اسمارت

سیستم ضد سرقت :

سیستم ضد سرقت به مجموعه ای از تجهیزات می گویند که از ورود افراد غیر مجاز به یک مکان در زمانی که مالکان آن حضور ندارند ، جلوگیری کرده و از طریق ارسال آلارم و آژیر کشیدن به آن ها خبر می دهد .
روش های حفاظت در برابر سرقت :
به دو صورت می توان از یک مکان در برابر سرقت محافظت کرد :
•    حفاظت به صورت آفلاین :
در سیستم ضد سرقت آفلاین ، در محل حفاظت شده کسی حضور نداشته و در صورت ورود یک فرد به مکان، سیستم آن را به عنوان ورود غیر مجاز برای سرقت تلقی کرده و به صورت خودکار به مالکان هشدار خواهد داد .
•    حفاظت به صورت آنلاین :
از سیستم ضد سرقت آنلاین بیشتر در فروشگاه ها و بانک ها استفاده شده که در زمان تعطیل بودن مرکز و حضور نداشتن مالکان ، سیستم توانایی حفاظت از مکان در برابر سرقت های روز روشن را نیز داشته باشد .
معمولا در این موارد یک ریموت کنترل در اختیار اپراتور محل مورد سرقت ، قرار داده می شود که بلافاصله پس از احساس خطر ریموت را فشار داده و پنل دزدگیر ، سیگنال سرقت را به پنل مرکزی دزدگیر ارسال می کند . این پنل ، فرآیند اعلام و جلوگیری از سرقت را شروع خواهد کرد .

دزدگیر ضد سرقت اماکن :

در سال های اخیر دزدگیر اماکن و تکنولوژی سیستم ضد سرقت برای فروشگاه ها و اماکن ، دچار تغییرات و پیشرفت های زیادی شده ، اما در حالت کلی این سیستم ها دارای تجهیزات زیر هستند :
•    سنسورهای فرمان پذیر :
در این دسته ، سنسورهایی قرار گرفته که از طریق دستور اپراتور فعال می شوند .
•    سنسورهای تشخیصی :
وظیفه این سنسورها ، تشخیص ورود غیر مجاز به محل مورد نظر است .
•    تجهیزات ارتباطی در داخل سیستم
•    تجهیزات ارتباطی به منظور مدیریت و ارتباط بین ریموت با سیستم دزدگیر
•    تجهیزات فرمان پذیر خودکار جهت به دام افتادن سارق
•    سیستم مرکزی و سانترال دزدگیر اماکن

سیستم ضد سرقت

هوشمند سازی اماکن با سیستم ضد سرقت :

منظور از هوشمند سازی اماکن ، نصب سیستم هایی در ساختمان بوده که با استفاده از اجزای خود این امکان را به کاربر می دهد تا قسمت های مختلف ساختمان را کنترل کرده و خروجی های مناسب را نمایش دهد . قسمت های مختلفی که معمولا تحت کنترل است ، شامل : سیستم تهویه مطبوع ، تاسیسات مکانیکی و تجهیزات روشنایی بوده که به سیستم های ایمنی ، تنظیم دسترسی ، آتش نشانی، تامین برق اضطراری و .. می تواند دسترسی داشته باشد . در حالت کلی می توان گفت که هدف از نصب این سیستم ها در یک ساختمان ، تطبیق شرایط کارکرد قسمت های مختلف با توجه به نیازهای ساختمان و شرایط محیطی است .
هوشمند سازی اماکن باعث شده تا تاثیر بعضی از عوامل مانند خطای نیروی انسانی ، نرخ وقایع و سوانح و همینطور حوادث خارج از کنترل، کاهش یابد و موجب افزایش قابلیت اطمینان از کارکرد درست تجهیزات و تاسیسات ساختمان و افزایش امنیت عمومی ساختمان شود .

 

سفارش سیستم ضد سرقت

سیستم ضد سرقت ( Anti-theft system )

در زمان های گذشته به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی ، روش های سرقت و همچنین نگهداری وسایل گران قیمت هردو به صورت های کاملا ابتدایی صورت می گرفت . به عبارت دیگر به موازات ساده بودن روش های سرقت ، سیستم های ضد سرقت نیز ساده و ابتدایی بود . به همین جهت تنها راه حفظ و مراقبت از پول و طلا و سایر دارایی ها، به صورت قرار دادن آن ها در قفسه ها و استفاده از قفل های ساده صورت می گرفت. اما امروزه این روش ها به هیچ روی قابل اعتماد نیست. در دنیای تکنولوژی که امروزه در آن به سر می بریم برای نگهداری از اموال و وسایل ارزشمندی که در اختیار داریم مستلزم آن هستیم که با انواع و اقسام سیستم ضد سرقت و انواع دزدگیرها و روش های هوشمندسازی آشنا شویم .

نمونه هایی از ضرورت استفاده از سیستم های ضد سرقت

در فروشگاه های بزرگ امکان سرقت های نامحسوس در مواقعی که ازدحام مشتری حواس صاحب مغازه را پرت می کند و همچنین سرقت در نیمه های شب و به هنگام بسته بودن مغازه وجود دارد لذا استفاده از دزدگیرهای مناسب و سیستم های ضد سرقتی که کارایی لازم را داشته و امکان هک کردن آن درصد پایینی داشته باشد ضروری به نظر می رسد . یکی دیگر از انواع سیستم های ضد سرقت مربوط به خودروها می باشد. به خصوص اگر خودروی شما قیمت بالایی دارد و در صورت به سرقت رفتن آن ضرر مالی سنگینی به شما وارد می شود لازم است اتوموبیل خود را به دزدگیر مناسبی مجهز کنید تا بعدها تبعات مالی سنگین نصب نکردن آن را متحمل نشوید . به عنوان مثال می توان به سیستم ضد سرقت ایموبلایزر اشاره کرد. از مزایای این سیستم ضد سرقت این است که اگر خودروی خود را به این سیستم ضدسرقت مجهز کنید سارق به راحتی نمی تواند ماشین را روشن و به حرکت در آورد. همچنین برای حفاظت از منزل و وسایل گران قیمت و ارزشمندی که در خانه نگهداری می کنیم نیاز به استفاده از سیستم ضد سرقت داریم . به عنوان مثال می توانیم دوربین مداربسته بیرون منزل نصب کنیم یا از درب های ضد سرقت استفاده نمایم .
در پایان نکته مهمی که باید به آن ها توجه داشته باشیم این است که :
همان طور که هر جنسی در بازار انواع مختلفی دارند و همگی از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند سیستم های ضد سرقت نیز دارای کیفیت های گوناگونی هستند و چه بسا نمونه های بی کیفیت و جعلی آن ها در بازار به جای نمونه اورجینال به فروش برسد، لذا ضروری است که قبل از خرید درمورد آن ها تحقیق کرده و بتوانیم جنس اورجینال و جعلی را از هم تشخیص دهیم. همچنین از فروشگاه های مطمئن خرید نماییم .

مطالب مرتبط

همکاری با شهر هوشمند گیلسا
راه های ارتباطی با ما