سیستم های امنیتی هوشمند خانه ، ساختمان و منازل هوشمند - سیستم و تجهیزات امنیتی

سیستم امنیتی

هوشمندسازی ساختمان و سیستم های ایمنی بی سیم خانه هوشمند


هوشمند سازی ساختمان تحولی عظیم در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود . هوشمندسازی فرایندی است که در آن ساختمان مجهز به سیستم هایی نظیر درب و پنجره های هوشمند ، لامپ های نوری هوشمند ، سیستم های سرمایش و گرمایشی ، سیستم اطفاء حریق و تجهیزات صوتی تصویری هوشمند می شوند . از مهم ترین ویژگی های ساختمان های هوشمند می توان به سیستم های امنیتی بسیار قدرتمند نیز اشاره نمود .

سیستم های امنیتی در هوشمند سازی منازل و ساختمان

یکی از مهم ترین آیتم هایی که بحث امنیت را در هوشمندسازی ساختمان فراهم می آورد استفاده از درب هوشمند است . درب های هوشمند معمولا به یک سیستم ورودی هوشمند و دوربین های امنیتی مجهز شده اند. کنترل شرایط امنیتی با استفاده از اتصال سیستم های امنیتی به تلفن همراه صاحب خانه را قادر می سازد تا به سادگی نظارت کامل را از راه دور بر ساختمان داشته باشد .
مورد بعدی در خصوص سیستم های امنیتی در هوشمند سازی استفاده از انواع دوربین مداربسته هوشمند است . سیستم های امنیتی در یک ساختمان هوشمند ترکیبی دوربین های مداربسته ، آژیر و سنسورها می باشد . سنسورهای سیستم های امنیتی می تواند وجود یا عدم وجود افراد را در ساختمان ها تشخیص داده و یا حتی شکسته شدن شیشه ساختمان را شناسایی نماید .

سیستم های امنیتی

ویژگی های سیستم های امنیتی در هوشمند سازی منازل و ساختمان

سیستم امنیتی در هوشمندسازی ساختمان ویژگی های خاصی را دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود :
1-    قابلیت برنامه ریزی : این سیستم ها دارای قابلیت کنترل و برنامه ریزی بسیار دقیقی هستند. به عنوان مثال در زمان سفر می توان تنظیمات خاصی را برای ساختمان هوشمند در نظر گرفت.
2-    اطلاع رسانی ورود اشخاص غیر مجاز به داخل ساختمان
3-    شبیه سازی وجود شما در ساختمان هنگامی که حضور ندارید. به عنوان مثال روشن و خاموش شدن چراغ ها یا وسایل صوتی و تصویری در زمان مشخص
4-    فعال شدن سیستم های اطفاء حریق در زمان بروز آتش سوزی های احتمالی
5-    ارسال کلیه اطلاعات به صاحب خانه از طرق مختلف مانند ارسال اطلاعات روی تلفن همراه
6-    امکان فعال سازی و غیرفعال نمودن سیستم های امنیتی به سادگی با استفاده از ورود کد و یا استفاده از کارت های مخصوص در زمان ورود به ساختمان
7-    استفاده از باطری های پشتیبان که در زمان بروز قطعی برق می تواند سیستم های امنیتی را فعال نگه دارد.
8-    برخی از انواع سیستم های امنیتی در هوشمندسازی ساختمان این قابلیت را به صاحب خانه می دهد که زون بندی های مختلفی را تعیین نموده و برنامه ریزی های خاصی برای هر یک از زون های ساختمان در نظر بگیرد.

سفارش سیستم ها امنیتی

 

مطالب مرتبط

همکاری با شهر هوشمند گیلسا
راه های ارتباطی با ما